Ik dacht nog even zouden de bijwerkingen van de Depakine nu minder worden (maar ik wist ook dat het woensdag was) Zij heeft twee weken niet kunnen lopen van sufheid.Maar dan nog geen anderhalf uur later word ik weer op mijn plaats gezet door het begin van een cluster. Waarom moeten haar goede momenten zo worden afgestraft? Ik kan er dan ook niet meer van genieten.
Ik weet dat de extra hersenactiviteit de boosdoender is maar toch
Na tien minuten was de ambulance er en kreeg zij kleur. Poef, dit was haar eerste ademstop in tien jaar.
Ik heb direct een saturatiemeter gekocht.
Het is de eerste keer deze week dat het alarm afgaat en het blijkt geen loosalarm te zijn.
Helaas kreeg zij net alweer haar derde aanval zonder dat het alarm af ging. Ws dus een lichte aanval zonder daling maar zoals afspraak opnieuw moeten couperen.
Marilou was nog niet opgeknapt van haar cluster van vorige week en daar baal ik enorm van er zaten maar zes dagen tussen. Zaterdagavond begonnen met de afbouw van 25 mg Lamictal van de 100 mg per dag, we hebben het heel lang uitgesteld maar anders kunnen we nooit beginnen aan de Keppra.
De aanvallen zijn weer heel anders. Ze ligt volledig stil geen trekkingen alleen haar ogen naar achteren gedraaid en zonder spierspanning. Soms dus heel blauw.
Ik begin zo’n enorme hekel aan de woensdag te krijgen. Op dinsdag begint de angst al, moeten we morgen de ambu bellen, eten we morgen gewoon thuis of verhuizen we met z’n allen weer richting ziekenhuis!
We twijfelen toch weer of dit geen faken spells(ademhalingsaanvallen) zijn.
Alles is weer anders. Normaal slaapt ze de laatste nacht van het cluster wel redelijk, door alle aanvallen en coupeermiddelen. Nu dus maar tot 02.30 uur.De aanvallen zijn anders haar gedrag is anders het cluster is anders, duurt langer, het maakt mij gek! Is het het cluster of zijn het ontrekkingsaanvallen van de Lamictal?
Net gaat de telefoon, een meisje van de KDC groep van Marilou is vannacht overleden, toen brak ik.
Ze zit er wel dicht tegenaan alles wijst erop maar er komt niks. Vannacht ging om 04.30 uur de saturatiemeter af. Derde keer tot nu toe. Toen ik bij haar kwam kon ik niet met zekerheid zeggen dat zij een aanval had gehad de vorige twee alarmen wel.
Wat schept onze verbazing vannochtend een stralende Marilou uit bed te halen. Normaal zou haar cluster vannacht begonnen zijn. Ik heb op mijzelf veel overredingskracht moeten gebruiken haar naar het dagverblijf te brengen mijn koek is nl. op.
Het verder afbouwen van de Lamictal hadden we even uitgesteld maar vanochtend maar weer 25 mg eraf gehaald.
Duimen jullie mee?
Dormicom rectaal gaf ook maar een effect van een paar uur. Frisium maakte haar vroeger hor en dol en dat durven wij niet meer te gebruiken.
We waren dus op zoek naar iets lang werkends. We gaan nu Valiumtabletten proberen naast de 30 mg Stesolid.
Ik vind het experimenteren met coupeermiddel heel lastig en beangstigend maar we moeten wat.
We doen hard ons best het leven van onze andere twee meiden door te laten gaan en je denkt(hoopt) dat zij er weinig van mee krijgen maar dat blijkt toch anders te zijn. Natuurlijk ook door het annuleren van onze vakantie naar Frankrijk